KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229499
*
nr 1522 9499
Anshelm Dahl
(1897-1964), Sverige
Oljemålning, Väg. Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 90x60 cm, yttermått inklusive ram: 104x74 cm
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 20:13:00
- Konstnär/Designer
Anshelm Dahl
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk målare.
Läs mer om Anshelm Dahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anselm dahl anshelm dahl olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väg
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Anshelm Dahl
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk målare.
Läs mer om Anshelm Dahl
nr 1522 9499
Anshelm Dahl
(1897-1964), Sverige
Oljemålning, Väg. Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 90x60 cm, yttermått inklusive ram: 104x74 cm
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Konstnär/Designer
Anshelm Dahl
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Anshelm Dahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anselm dahl anshelm dahl olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väg
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19